Panaracer Agilest Light Road Tire 700C Folding Clincher ZSG AGILE Advanced Extra Alpha Cord Black
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Compound | ZSG AGILE |
| Tire Technology | Advanced Extra Alpha Cord |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Weight | 160g |
| Tire Width | 23C |
| Tire Width Range | 18 - 29 |
| Labeled Size | 700x23C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| Tubeless Technology | TLR |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Panaracer Agilest Light Road Tire 700C Folding Clincher ZSG AGILE Advanced Extra Alpha Cord Black
Panaracer Agilest Light Road Tire 700C Folding Clincher ZSG AGILE Advanced Extra Alpha Cord Black
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Compound | ZSG AGILE |
| Tire Technology | Advanced Extra Alpha Cord |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Weight | 160g |
| Tire Width | 23C |
| Tire Width Range | 18 - 29 |
| Labeled Size | 700x23C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| Tubeless Technology | TLR |
Original: $59.99
-65%$59.99
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Compound | ZSG AGILE |
| Tire Technology | Advanced Extra Alpha Cord |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Weight | 160g |
| Tire Width | 23C |
| Tire Width Range | 18 - 29 |
| Labeled Size | 700x23C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| Tubeless Technology | TLR |













