Panaracer Pari-Moto Tire - 650b
| Color | Black, Black/Amber, Black/Tan |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60, 66 |
| Weight | 300, 330, 500 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 38, 42, 48 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel, Road |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 38, 650b x 42, 650b x 48 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 50, 90 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Panaracer Pari-Moto Tire - 650b
Panaracer Pari-Moto Tire - 650b
| Color | Black, Black/Amber, Black/Tan |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60, 66 |
| Weight | 300, 330, 500 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 38, 42, 48 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel, Road |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 38, 650b x 42, 650b x 48 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 50, 90 |
Original: $46.99
-65%$46.99
$16.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black, Black/Amber, Black/Tan |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60, 66 |
| Weight | 300, 330, 500 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 38, 42, 48 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel, Road |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 38, 650b x 42, 650b x 48 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 50, 90 |













