Pirelli P Zero SmarTube RS Tube - 700 x 26 - 35mm 42mm Presta Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Weight | 32 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 26 - 35 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Pirelli P Zero SmarTube RS Tube - 700 x 26 - 35mm 42mm Presta Valve
Pirelli P Zero SmarTube RS Tube - 700 x 26 - 35mm 42mm Presta Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Weight | 32 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 26 - 35 |
Original: $37.90
-65%$37.90
$13.26Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Weight | 32 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 26 - 35 |













