Quality Wheels Deore M610/DT 533d Front Wheel - 26" QR x 100mm Center-Lock BLK 32H
| Rim Width (Internal) | 22 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm, QR x 100mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| keyword search | WE3130, WE3131, WE3132, WE3133, WE3138, WE3139 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Quality Wheels Deore M610/DT 533d Front Wheel - 26" QR x 100mm Center-Lock BLK 32H
Quality Wheels Deore M610/DT 533d Front Wheel - 26" QR x 100mm Center-Lock BLK 32H
| Rim Width (Internal) | 22 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm, QR x 100mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| keyword search | WE3130, WE3131, WE3132, WE3133, WE3138, WE3139 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 22 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm, QR x 100mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| keyword search | WE3130, WE3131, WE3132, WE3133, WE3138, WE3139 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |













