Quality Wheels DT 350 / Stans Arch S2 Rear Wheel - 29" 12 x 148mm 6-Bolt XD BLK 32H
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Quality Wheels DT 350 / Stans Arch S2 Rear Wheel - 29" 12 x 148mm 6-Bolt XD BLK 32H
Quality Wheels DT 350 / Stans Arch S2 Rear Wheel - 29" 12 x 148mm 6-Bolt XD BLK 32H
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $400.00
-65%$400.00
$140.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |













