Salsa Timberjack Frame - 29/27.5" Aluminum Black Small
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 594 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Black |
| Mfg Size | Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Timberjack Frame - 29/27.5" Aluminum Black Small
Salsa Timberjack Frame - 29/27.5" Aluminum Black Small
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 594 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Black |
| Mfg Size | Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 594 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Black |
| Mfg Size | Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Black |











