Salsa Timberjack Frame - 29/27.5" Aluminum Black X-Small
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 570 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Black |
| Mfg Size | X-Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Salsa Timberjack Frame - 29/27.5" Aluminum Black X-Small
Salsa Timberjack Frame - 29/27.5" Aluminum Black X-Small
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 570 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Black |
| Mfg Size | X-Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Black |
Original: $699.00
-65%$699.00
$244.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 570 |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Black |
| Mfg Size | X-Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Black |











