Surly Nate Tire- 26 x 3.8, Tubeless, Folding, Black
| TPI | 120, 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1350, 1455 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 97 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 3.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 30 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Surly Nate Tire- 26 x 3.8, Tubeless, Folding, Black
Surly Nate Tire- 26 x 3.8, Tubeless, Folding, Black
| TPI | 120, 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1350, 1455 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 97 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 3.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 30 |
Original: $90.00
-65%$90.00
$31.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 120, 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1350, 1455 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 97 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 3.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 30 |













