Truvativ Descendent Stem Clamp: 31.8mm L: 60mm 0° Dia: 28.6mm
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | 0° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 60mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stem Weight | 149g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Truvativ Descendent Stem Clamp: 31.8mm L: 60mm 0° Dia: 28.6mm
Truvativ Descendent Stem Clamp: 31.8mm L: 60mm 0° Dia: 28.6mm
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | 0° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 60mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stem Weight | 149g |
Original: $75.00
-65%$75.00
$26.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | 0° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 60mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stem Weight | 149g |














