Vittoria Terreno T70 Coarse Loose Tire - 700 x 37 Tubeless Folding BLK Gravel Endurance Graphene G2.0
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 100 |
| Color | Black |
| Weight | 440 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 37 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Terreno T70 Coarse Loose Tire - 700 x 37 Tubeless Folding BLK Gravel Endurance Graphene G2.0
Vittoria Terreno T70 Coarse Loose Tire - 700 x 37 Tubeless Folding BLK Gravel Endurance Graphene G2.0
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 100 |
| Color | Black |
| Weight | 440 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 37 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $81.99
-65%$81.99
$28.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 100 |
| Color | Black |
| Weight | 440 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 37 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |













