Zipp 858 NSW Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock HG11 Tubeless Carbon C1
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Color | Carbon |
| Defined Color | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Zipp 858 NSW Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock HG11 Tubeless Carbon C1
Zipp 858 NSW Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock HG11 Tubeless Carbon C1
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Color | Carbon |
| Defined Color | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
Original: $1,699.62
-65%$1,699.62
$594.87Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Color | Carbon |
| Defined Color | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |













