Schwalbe Big Ben 27.5x2.0" Tire
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27.5 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| Flat Protection | Tread |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Big Ben 27.5x2.0" Tire
Schwalbe Big Ben 27.5x2.0" Tire
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27.5 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| Flat Protection | Tread |
Original: $31.00
-65%$31.00
$10.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 27.5 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| Flat Protection | Tread |












