Schwalbe Hans Dampf II Addix Mountain Tire 275x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Soft SnakeSkin 67TPI Black
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Hans Dampf II Addix Mountain Tire 275x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Soft SnakeSkin 67TPI Black
Schwalbe Hans Dampf II Addix Mountain Tire 275x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Soft SnakeSkin 67TPI Black
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.35 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












