Schwalbe Jumbo Jim Tire - 26" Tubeless, Evolution, Super Ground, Addix SpeedGrip
| Flat Protection | Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 100, 112, 122 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 4.00, 26 x 4.40, 26 x 4.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Jumbo Jim Tire - 26" Tubeless, Evolution, Super Ground, Addix SpeedGrip
Schwalbe Jumbo Jim Tire - 26" Tubeless, Evolution, Super Ground, Addix SpeedGrip
| Flat Protection | Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 100, 112, 122 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 4.00, 26 x 4.40, 26 x 4.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 100, 112, 122 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 4.00, 26 x 4.40, 26 x 4.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












