š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Schwalbe Marathon Mondial Tire 700x35C Wire Clincher Endurance RaceGuard 67TPI Black
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Bead | Wire |
| Tire Compound | Endurance |
| Tire PSI | 55-85 |
| Tire Technology | RaceGuard |
| TPI | 67TPI |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Weight | 580g |
| Tire Width | 35C |
| Tire Width Range | 30 - 38 |
| Labeled Size | 700x35C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| e-Bike approved | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Schwalbe Marathon Mondial Tire 700x35C Wire Clincher Endurance RaceGuard 67TPI Black
Schwalbe Marathon Mondial Tire 700x35C Wire Clincher Endurance RaceGuard 67TPI Black
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Bead | Wire |
| Tire Compound | Endurance |
| Tire PSI | 55-85 |
| Tire Technology | RaceGuard |
| TPI | 67TPI |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Weight | 580g |
| Tire Width | 35C |
| Tire Width Range | 30 - 38 |
| Labeled Size | 700x35C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| e-Bike approved | Yes |
$54.00
Schwalbe Marathon Mondial Tire 700x35C Wire Clincher Endurance RaceGuard 67TPI Blackā
$54.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Primary Color | Black |
| Bead | Wire |
| Tire Compound | Endurance |
| Tire PSI | 55-85 |
| Tire Technology | RaceGuard |
| TPI | 67TPI |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Weight | 580g |
| Tire Width | 35C |
| Tire Width Range | 30 - 38 |
| Labeled Size | 700x35C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| e-Bike approved | Yes |












